LajmeSport

Broja na bëri sot krenar, fitore e merituar nda Hungarisë në “Elbasan Arena”

Një fitore plotësisht e merituar ajo e sotmja në stadiumin “Elbasan Arena”

Rezultati 1:0 për kombëtaren tonë duket se e çoi peshë këtë stadium.

Futbollisti 19-vjeçar, Armando Broja i ka dhuruar Shqipërisë golin e shumëpritur, një fitore e domosdoshme për kualifikueset e botërorit “Katar2022”.

Goli erdhi në minutat e fundit të takimit nga i riu Armando Broja i cili shënoi falë një aksioni shumë të bukur personal dhe një gjuajtje të shkëlqyer.

Një fitore kjo mëse e merituar për kuqezinjtë e Edi Rejës.

Kombëtarja jonë ishte në formë ë shkëlqyer duke qëndruar stoic deri në momentin e golit të fitores.

Ishte pikërisht minuta e 87-të ku Armando Broja, mposhti portierin kundërshtar, duke çuar peshë zemrat e tifozëve shqiptarë në ‘Elbasan Arena’.

Është goli i parë në histori që kombëtarja i shënon ekipit Hungarez.

Kjo fitore e ka çuar Shqipërinë në kuotën e 9 pikëve, duke mbajtur përkohësisht vendin e dytë.

Enuziasmi ishte I madh, ku pas më shumë se 1 viti e gjysmë tifozët mundën të ishin të pranishëm në stadium.

E mesa duket zemrat e kombëtares u ngrohën duke u dhënë spektakël tifozëve të tyre të zjarrtë

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button