Kuriozitete

Kjo veturë ka një top kristali në vend të kutisë së shpejtësisë, shihni se si funksionon

Kjo veturë ka një top kristali në vend të kutisë së shpejtësisë, shihni se si funksionon

Vetëm disa ditë pas premierës kemi një shans për të parë se si funksionon edhe ky aksesor në Genesis.

Topi i kristaltë mbërriti në industrinë e automobilave, dhe Genesis Korean ishte i pari që vendosi ta përfshijë atë në veturën e tyre.

Ky model është zbuluar kohët e fundit dhe quhet GV60.

Genesis tani ka zbuluar se si funksionon ky aksesor.

Pra, në pushim ju shikoni topin, i cili është burimi i ndriçimit të ambientit, por kur filloni vozitjen, ai rrotullohet, zbret poshtë dhe një kuti ingranazhi del në sipërfaqe me mundësi për vozitje mbrapa dhe para dhe për parkim.

Le të shpresojmë që sistemi të jetë i besueshëm dhe sfera e xhamit nuk do të ngecë në një pozicion që e bën vozitjen të pamundur.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button