Lajme

Gazetarja britanike publikon videon e fëmijëve afganë në Shqipëri: Si po e shijojnë jetën e re…

Gazetarja e BBC-së Yalda Hakim ka publikuar disa pamje në rrjetet sociale ku tregon se s ifëmijët afganë po luajnë dhe qeshin në Tiranë, pas largimit nga regjimi i pameshirshem i talebanëve.
Në llogarinë e saj në Twitter, Hakim ka publikuar pamje nga ambientet e kampusit studentor.
“Fëmijë afganë të cilët vetëm pak ditë më parë ikën nga tmer ret e luf tës, duke shijuar jetën e tyre të re në Tiranë, Shqipëri,”- shkruan gazetarja.
Në total në vendin tonë janë strehuar 457 qytetarë afganë. Ata janë strehuar në Durrës e Qytet Studenti, të ndarë në grupe të ndryshme.https://thealbaniantimes.al/wp-content/uploads/2021/08/227cEwFyr0kgCvRH.mp4?_=1

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button