LajmeSport

Selektori i ri i Zvicrës publikon listën, një Shqiptar i tretë pjesë e ekipit

Seletori i ri i Zvicrës, Murat Yakin, ka shpallur listën për ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Botëror.

Ai ka ftuar tre shqiptarë. Xherdan Shaqirin, Granit Xhakën dhe Andi Zeqirin.

Zeqiri që luan për Brightonin është emër i ri i Zvicrës.

Zvicra do të përballet (me 5 shtator) me kampionin e Evropës Italinë dhe si mysafirë (me 8 shtator) me Irlandën Veriore.

Ndeshja me italianët është shumë e vështirë por shpresojnë në rezultat pozitiv.

Zvicra është në grupin C, ka dy fitore, renditet në vend të dytë me 6 pikë dhe një ndeshje me pak se lideri Italia që ka tubuar 9 pikë.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button