Lajme

Putini e pret me lule Merkelin në Moskë

Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti rus Vladimir Putin janë takuar në Moskë të premten në mes të krizës në Afganistan.

Kreu i shtetit rus e ka pritur me lule kancelaren gjermane, raporton AP, transmeton Klankosova.tv.

Trajtimi i Rusisë ndaj politikanit opozitar Alexei Navalny dhe Ukrainës mbetet një burim tensioni i vazhdueshëm midis vendeve të dy udhëheqësve.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button