Lajme

Ndalet ndeshja në Novi Pazar të Serbisë: Tifozët bërtasin Hashim Thaçi, ata të Serbisë Mladic

Ndeshja kampionale ndërmjet Novi Pazarit dhe Partizanit të Beogradit është ndërprerë.

Tifozët e kësaj të fundit filluan të thërrisnin emrin e Ratko Mladicit, përcjell Demokracia.com.

E në kundërpërgjigjje të tyre dolën tifozët vendas të cilët filluan të thërrisnin emrin e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit.

Emri i Hashim Thaçit ishte provokim i rëndë për Serbinë duke pasur parasysh faktin se ai ishte njëri nga themeluesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe shpalli Pavarësinë e Kosovës.http://view-source:https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=476&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fjepize02%2Fvideos%2F376948977142515%2F&show_text=false&width=296&t=0

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button