KosovaLajme

Edi Rama / I del në mbrojtje Kosovës në samitin e Nato-s dhe “DRIDH” gjithë Evropën, kështu duhet vëllau!

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se “Bashkimi Evropian e ka marrë pe ng Kosovën”.Këto komente i bëri gjatë një konference për media, para ministrit gjerman për Evropën, Michael Roth.“Bashkimi Evropian e ka marrë pen g Kosovën.

Pe ng është Kosova, e një loje shahu, ku një nga figurat e lojës, ka vendosur që atë ush tar ta mbajë pe ng”, tha Rama. Kryeministri i Shqipërisë foli edhe për të arriturat e Shqipërisë në procesin integrues.

Ndërsa, ministri gjerman, deklaroi se “Shqipëria ka nisur kushtet për të filluar negociatat me Bashkimin Evropian”.“Ju e dini se ka pasur kushte për Shqipërinë dhe ne mund të themi… dhe ky është pozicioni i qeverisë sime, që Shqipëria ka shënuar arritje. Ndaj edhe ne po punojmë që më datën 22 qershor Këshilli Evropian të marrë vendimin e duhur”, tha kryeminstri i Shqiperise,Edi Rama.

Shfaq më shumë

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button